Lekcja biblioteczna z kl. II

W dniu dzisiejszym tj. 9 października uczniowie z klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie wraz ze swoją wychowawczynią Panią Beatą Florczak, uczestniczyli w lekcji o tematyce jesiennej. Dzieci opowiedziały o jesieni, o jej oznakach, przeważających barwach i jesiennej pogodzie. Wysłuchały opowiadania o zmieniających się kolorach drzew. Zastanawiały się jakie są dary jesieni i jak mogą one służyć ludziom i zwierzętom. Rozpoznawały liście różnych drzew. Wspólnie wyrecytowaliśmy wiersz „Na Straganie” .Podczas spotkania uczniowie chętnie odgadywali zagadki o jesieni, z którymi świetnie sobie poradzili. Następnie rozwiązali jesienną krzyżówkę, przygotowaną przez bibliotekarki. Pierwsze tegoroczne spotkanie biblioteczne należy do bardzo udanych.