Spotkanie autorskie w bibliotece w Bratoszewicach

6„Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz”  to pierwsza publikacja z cyklu Wciągających książek o wielkich Polakach, czyli powieści opartych na faktach, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci z historii Polski. Autorem książki jest Jakub Skworz. Książka w niezwykle atrakcyjny sposób przybliża życie naszego wieszcza najmłodszym, opowiada o młodości Adama Mickiewicza - od czasu jego urodzenia do momentu napisania „Pana Tadeusza”.

Jakub Skworz był gościem Biblioteki w Bratoszewicach. Na spotkanie z autorem we wtorek 15 października przybyli uczniowie kl. IV – VI Szkoły Podstawowej. Jeśli młodzież spodziewała się, że spędzi tu kilkadziesiąt minut, słuchając nudnego wykładu, nie mogła być w większym błędzie. Autor w ciekawy i przystępny sposób wprowadził uczniów w tematykę spotkania, przeczytał fragment książki oraz przedstawił prezentację o losach i przygodach głównego bohatera. Uczestnicy spotkania poznali Mickiewicza nie jako wielkiego poetę, lecz przede wszystkim jako człowieka, który również zmagał się z ludzkimi słabościami.

Spotkanie przebiegło w swobodnej atmosferze. Pan Jakub szybko skradł uwagę swego audytorium. Atrakcji nie brakowało, bowiem autor nie pozwolił im być tylko biernymi słuchaczami. Uczniowie mieli swoje zadania do wykonania, takie jak wspólne rozwiązywanie rebusów czy też udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania sprawdzające to, co zapamiętali z prezentacji autora. Dla tych, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi, przewidziane były drobne upominki w postaci zakładek do książek. Jakub Skworz obrazując drogę Adama Mickiewicza do poetyckich wyżyn uzmysłowił uczestnikom spotkania wielką siłę marzeń i pasji, za którymi należy podążać.

Na zakończenie spotkania można było kupić wybrane książki naszego gościa i zdobyć autograf.

6

6

6

6

6

6

6

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie