Dzień Misia w Przedszkolu Samorządowym

Jak co roku w listopadzie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie udały się na spotkanie do Przedszkola Samorządowego. Nasze spotkanie miało wyjątkowy charakter, bo jego bohaterem był uwielbiany przez kilka pokoleń Miś, który obchodzi w tym roku 117 Urodziny! Po wysłuchaniu, krótkiej historii powstania pluszowego misia i jej krótkiej interpretacji, dzieci ożywiły się i oswoiły z nową dla siebie sytuacją, w której wraz z nimi, w kole siedzi inna Pani i pluszowe misie.

Przedszkolaki były bardzo aktywne podczas pogadanki o cechach misia, o ulubionych zajęciach i o tym, co misie lubią jeść. W związku z tym, że ulubionym przysmakiem, nie tylko Kubusia Puchatka jest miodek, dzieci nauczyły się krótkiego wierszyka, udając że same są niedźwiadkami. Zwieńczeniem spotkania były zajęcia plastyczne, polegające na wykonaniu wizerunku misiów. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.