Wznowienie działalności bibliotek

news wznowienie

Zgodnie z komunikatami Biblioteki Narodowej „Bezpieczeństwo epidemiczne w bibliotekach” z dnia 23 marca 2020 r. oraz „Rekomendacje Biblioteki Narodowej dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej” z dnia 16 kwietnia 2020 r. ogłoszonymi na stronie: bn.org.pl w bibliotekach obowiązywać będą następujące środki ostrożności: 

  1. Od dnia 4 maja 2020 roku biblioteki będą pracować wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek, bez wolnego dostępu do księgozbioru dla czytelnika. Nie będzie można korzystać z czytelni czasopism. Nadal nie będą organizowane spotkania, warsztaty, lekcje biblioteczne itp. działalność.
  2. Pracownicy oraz czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek oraz rękawic ochronnych.
  3. Punkt kontaktu bibliotekarza z czytelnikiem zabezpiecza przesłona ochronna z pleksi.
  4. Przy stanowisku obsługi może przebywać tylko 1 osoba, pozostali czekają zachowując 2 metrowe odległości.
  5. Zwracane przez czytelnika książki odkładane są do kwarantanny na okres10 – 14 dni. Ten czas ma wystarczyć na ewentualne obumarcie wirusa na książkach. Po tym okresie książki zostaną włączone do użytkowania.
  6. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować środkami dezynfekcyjnymi.
  7. Zaleca się jak najczęstszą dezynfekcję rąk, stanowiska pracy, klamek, często używanych przedmiotów oraz wietrzenie pomieszczeń bibliotecznych.


     Wszelkie informacje udzielane są pod numerem tel. 42 7198094 oraz pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie