Bal w Bibliotece

DSC 0506

10 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego w bajkowych strojach wzięły udział w balu postaci z bajek, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna, przy współpracy z Krainą Gagatka.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Na sali Domu Kultury zawitał taniec, śmiech, zabawa. Na koniec spotkania odbyła się krótka lekcja historii, bowiem 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie dzieci z wydarzeniami historycznymi oraz uświadomienie znaczenia takich wartości, jak: patriotyzm, wolność, niepodległość.