W dniu dzisiejszym, tj. 26.11 Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie w ramach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, zorganizowała spotkanie z pracownikiem łódzkiego ZOO. Tematem spotkania "Opowiastki o misiach Pana Zdzisia" były oczywiście misie - niedźwiedzie. Uczniowie klas II (80 os.) przypomnieli sobie bohaterów popularnych bajek, poznali historię święta misia oraz wysłuchali prelekcji na temat wszystkich gatunków niedźwiedzi i ich naturalnego środowiska. Ciekawostkom nie było końca, np. fakt, że niedźwiedzie polarne nie mają białego futra tylko przezroczyste; waga największych osobników z rodziny niedźwiedziowatych przekracza nawet 800 kg, a najmniejszych 30 kg; historia polskiego misia Wojtka, który poszedł na wojnę; itp.

Dużą niespodzianką była prawdziwa skóra niedźwiedzia himalajskiego, przyniesiona przez Pana Zdzisia.
Prelekcja nie była jedyną formą spotkania; w trakcie zajęć Pan Zdziś - Miś prowadził mini quizy, gdzie za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymywały naklejki z logo łódzkiego ZOO; inną formą były wspólne zabawy, np. misiowe piosenki i misiowy masaż.
Na koniec spotkania "specjalista od niedźwiedzi" rozdał wszystkim słuchaczom w ramach prezentu - maski "misie".