Spotkanie autorskie ze śpiewająca biblioteką

DSC 0439

13 maja strykowska biblioteka zorganizowała dwa spotkania autorskie dla najmłodszych klas Szkół Podstawowych ze Strykowa oraz najstarszej grupy z Przedszkola Samorządowego. Dzieci wzięły udział w spotkaniu z Edytą Zarębską – pisarką i ilustratorką książek dla dzieci, laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren oraz Robertem Zarębskim – muzykiem i kompozytorem.

Na początku pani Edyta przedstawiła się jako Babcia Grunia i opowiadała o swoim dzieciństwie, o swoich dziecięcych marzeniach. Mówiła, że jej największym marzeniem było zostać pisarką. W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w zabawie, która polegała na odgadywaniu co lub kogo maluje pani Edyta. Po tej zabawie pan Robert zagrał i zaśpiewał razem z dziećmi piosenkę pt. „Mądra rzeka”. Celem spotkania była promocja czytelnictwa poprzez zwrócenie uwagi na bardzo ważną rolę książki w życiu każdego człowieka. W trakcie swoich występów autorzy przekonywali młodych słuchaczy, że czytanie to najlepszy sposób na realizację swoich marzeń, pogłębianie wiedzy, wzmacnianie poczucia własnej wartości, jest też zdrową ucieczką przed nudą, stresem. Na zakończenie uczniowie mogli także zakupić książki z autografem pisarki. Dziękujemy za ten magiczny czas spędzony ze Śpiewającą Biblioteką. To spotkanie będzie ciepłym wspomnieniem, do którego z radością będziemy wracać.