Lekcja biblioteczna Dzień Życzliwości

IMG 20221121 120225
21 listopada w bibliotece w Dobrej odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków, z okazji obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Podczas zajęć dzieci poznały historię tego święta, zapoznały się z Kodeksem Młodego Życzliwego, wysłuchały wierszyków oraz  odpowiadały na pytania: jak być życzliwym, jakie cechy ma osoba życzliwa oraz czy warto być życzliwym.

Od pani bibliotekarki przedszkolaki i panie wychowawczynie  dostały symbol tego święta- naklejkę z  uśmiechniętą buźką na żółtym tle, którą mogły sobie przykleić na ubranie. Na koniec spotkania dzieci zapoznały się z akcją Instytutu Książki „Mała Książka, Wielki Człowiek”, promującą czytelnictwo wśród najmłodszych.