Daniel Kocuj gościem Biblioteki w Strykowie

DSC 011825 listopada Biblioteka w Strykowie zorganizowała spotkanie autorskie z Danielem Kocujem. Podróżnik, bloger, nauczyciel, który nawiązał świetny kontakt z młodzieżą, zabrał słuchaczy na wyprawę przez piękną a zarazem niebezpieczną Australię oraz kraje Azji Południowo – Wschodniej.

Ciekawostką był fakt, że podróż odbył na własnoręcznie skonstruowanym rowerze. Swoje przeżycia i przygody barwnie zrelacjonował w książce pt. "Bike`owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1". Poprzez swoją wyprawę życia przekazał uczestnikom spotkania obraz wrażliwości i empatii do drugiego człowieka oraz bycia konsekwentnym w dążeniu do spełniania swoich marzeń czy rozwijaniu pasji. W spotkaniu wzięli udział uczniowie obu strykowskich szkół.