Walentynki w przedszkolu

DSC 003413 lutego, w przeddzień Święta zakochanych, strykowskie bibliotekarki odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego. Każda grupa specjalnie na ten dzień udekorowała swoją salę w czerwone serduszka, balony, wstążki i piórka. Celem spotkania było kultywowanie tradycji walentynkowej, zapoznanie dzieci z ciekawostkami dotyczącymi święta zakochanych.

Zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom). Przedszkolaki tego dnia wycinały, rysowały i kolorowały serduszka. Rozmawialiśmy o tym iż kochać należy nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień, że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości. I, że jest to święto, które może obchodzić każdy, bez względu na to, ile ma lat.