Żeglarz i Siłacz czy kapitan Nemo i Superman pochodzili ze Strykowa?

6

"Żeglarz i Siłacz czy kapitan Nemo i Superman pochodzili ze Strykowa?" - nad tą właśnie zagadką w dniu dzisiejszym głowili się gimnazjaliści klas III Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie oraz inni goście, zainteresowani publikacją. Dobre rady podsuwał im oczywiście autor książki "Żeglarz i Siłacz ..." - Jacek Perzyński. Pisarz pochodzący z Głowna pasjonuje się już wiele lat historią regionu, powiatu. Książka, dzisiaj prezentowana i promowana jest już kolejną pozycją autora. Wcześniej wydał on "Sekrety Łodzi. Ludzie" oraz biografię słynnego piłkarza Widzewa i reprezentacji Polski - Włodzimierza Smolarka.


Na spotkaniu autor próbował w niezwykle ciekawy sposób przekonać publiczność, że literacki bohater Juliusza Verne'a to nikt inny jak Polak Adam Piotr Mierosławski, a komiksowy Superman to Zishe Breitbart. Czy to prawda czy fałsz, każdy musi tą układankę rozwikłać sam. Jacek Perzyński ma swoje zdanie, które opisał w książce, potwierdził to wnikliwymi badaniami i szeroką bibliografią.
W dzisiejszym spotkaniu udział brało około 90 osób.

Zainteresowani zakupem ostatniej książki J. Perzyńskiego mogą już nabyć publikację w księgarniach lub bezpośrednio w wydawnictwie Księży Młyn.

1

1

1

1

1

1

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie