Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

DSC 016823 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto nie tylko dla miłośników książek ale również świetna okazja do upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów i społeczności lokalnej.

W tym dniu Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie gościła grupę wychowanków z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie. 

Podczas spotkania młodzież została zapoznana z historią i funkcjonowaniem biblioteki oraz sposobem korzystania ze zbiorów. Zapoznani zostali z księgozbiorem poprzez zaprezentowanie różnego rodzaju wydawnictw - książki dla dzieci, literaturę dla dorosłych i popularno – naukową, książki z większą czcionką dla osób słabowidzących. Dla osób, które wolą czytać książki w wersji elektronicznej przedstawiono możliwość dostępu do platformy LEGIMI i korzystania z e-booków i audiobooków.

 W dalszej części spotkania kierownik biblioteki przybliżyła sylwetki i twórczość noblistów polskich w dziedzinie literatury.

Młodzież żywo uczestniczyła w dyskusji o książkach, ich ekranizacji oraz piosenkach do tekstów poetów polskich.

 Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece przyniosła młodzieży wiele pozytywnych emocji i zachęci do spędzenia cudownych chwil z książką.
DSC 0171

DSC 0173

DSC 0174

DSC 0175

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie