Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

1

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego 1 kwietnia biblioteka w Strykowie zaplanowała w ostatnim czasie kilka spotkań z najmłodszymi czytelnikami, aby uświadomić im rolę książki w życiu każdego człowieka, nawet tego najmniejszego.
1 kwietnia uczniowie klas I Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Strykowie zostali zaproszeni na przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej Arlekin, pt. : "O dobrym Serungalu" . Egzotyczna opowieść o miłości, dla której można stracić głowę (dosłownie!) oraz o przyjaciołach, którzy nigdy nie zostawią nas w potrzebie.

Przed spektaklem pierwszoklasiści z "dwójki" odwiedzili bibliotekę i poznali pracę bibliotekarza, zadania biblioteki i historię książki.
8 kwietnia z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie wybrała się grupa "Indian" - dzieci z Przedszkola Samorządowego w Strykowie. Tematem zajęć była "Książka dla dzieci - historia i formy". Najmłodsi czytelnicy wysłuchali opowiadania Ewy Stadtmuller "Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę", poznali regulamin zapisu czytelników do biblioteki oraz obejrzeli nietypowe formy współczesnej książki. Na zakończenie wszyscy otrzymali medale przyjaciela książki.
11 kwietnia w bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna z uczniami klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie. Dzieci tym razem poznały zasady korzystania z książek i zasady zachowania w bibliotece. Tematem towarzyszącym zajęciom był proces powstania książki, od pomysłu autora do pojawienia się książki u czytelnika. Uczniowie wysłuchali również wiersza Jana Huszczy "Skarga książki". Na koniec spotkania dzieci otrzymały medale przyjaciela książki.
Ogółem we wszystkich zajęciach brało udział 128 uczniów.

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie