Czytelnik 2015 Roku w Bibliotece w Niesułkowie

Dnia 22.04.2016 r., w przeddzień Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w niesułkowskiej bibliotece rozstrzygnięto roczny konkurs czytelniczy " Czytelnik 2015 Roku ". Konkurs adresowany jest do dorosłych czytelników biblioteki i polega na tym żeby przeczytać jak najwięcej książek w ciągu roku. Statystyka wypożyczeń prowadzona jest w odrębnym zeszycie. W tym roku odbyła się już piąta edycja konkursu. Finalistów było 15 - u:

Teresa Kiejnich (przeczytała 218 książek)
Edyta Goncerz (przeczytała 218 książek)

Grażyna Rosiak (przeczytała 125 książek)
Małgorzata Walak (przeczytała 125 książek)
Marzena Gocek (przeczytała 125 książek)
Edward Lipiński (przeczytał 125 książek)
Stanisław Szydlik (przeczytał 125 książek)

Elżbieta Szydlik (przeczytała 80 książek)
Julia Rosiak (przeczytała 80 książek)
Anna Ślęzak (przeczytała 80 książek)
Anna Sicińska (przeczytała 80 książek)
Teresa Lipińska (przeczytała 80 książek)
Olga Lipińska (przeczytała 80 książek)

wyróżnienia
Anna Lipińska (przeczytała 65 książek)
Elżbieta Gniadek (przeczytała 65 książek).

Nagrody zwycięzcom wręczały Panie : Dyrektor M-PBP w Zgierzu Dorota Abramczyk i Kierownik GBP w Strykowie Marzena Rusek. Dwie Czytelniczki Roku otrzymały statuetki, nagrody książkowe, dyplomy i gadżety promocyjne od Wydziału Promocji i PŚP Urzędu Miejskiego w Strykowie, a pozostali finaliści dostali nagrody książkowe, dyplomy i gadżety promocyjne.

W drugiej części spotkania laureatami zajęła się łódzka stylistka Anna Mikulska. Zapoznała obecnych z najnowszymi trendami modowymi, wskazywała błędy w ubiorze, dobierała kolorystykę i fasony do poszczególnych sylwetek. Zainteresowane osoby mogły także umówić się ze stylistką na modowe zakupy. Gratuluję zwycięzcom, czytajcie nadal gdyż w/g słów U. Eco " Kto czyta książki, żyje podwójnie " i do zobaczenia za rok.

Bibliotekarka niesułkowskiej biblioteki Renata Szydlik.