Dyskusyjne Kółko Miłośników Książki

Dyskusyjne Kółko Miłośników Książki w niesułkowskiej bibliotece działa od czterech lat. Uczniowie z klas "O" - VI SP w Niesułkowie spotykają się raz w miesiącu i rozmawiają o wcześniej przeczytanej książce.

Dnia 07.04.2016 r. ( czwartek ) przybyli do biblioteki uczniowie klasy VI ( 11 osób ) wraz z nauczycielem j. polskiego Panią Anną Lipińską. Dyskutowaliśmy o książce G. Bąkiewicz " A u nas w domu ". Najpierw uczniowie wysłuchali krótkiej notki biograficznej o autorce, a następnie wykonywali zadania związane z tekstem utworu, pisali list do fabrykanta Karola Scheiblera. Za sprawą oglądanych fotografii XIX - wiecznej Łodzi uczestnicy przenieśli się w czasy łódzkiego przemysłowca. W czasie przerwy wszyscy mogli skosztować słodkich przysmaków.

Bibliotekarka Filii w Niesułkowie Renata Szydlik.