Biblioteczna familiada

2

W dniu dzisiejszym, tj. 11.05 w godz. 9:30 - 11:00 odbyła się II Biblioteczna Familiada. Tematem dzisiejszej zabawy była "Moja mała ojczyzna Stryków". Konkurs adresowany do uczniów klas II, rozstrzygnięty został między Szkołą Podstawową Nr 1 i Szkołą Podstawową Nr 2 w Strykowie. Ogólne zasady zabawy przypominały swoją formą Familiadę TVP 2.

Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące miasta i gminy Stryków, np. Wymień główne ulice Strykowa, Wymień imprezy cykliczne w Strykowie, Wymień obiekty sportowe, Jakie instytucje działają na terenie miasta, Miejscowości gminy Stryków, w których znajdują się biblioteki, itp. Niespodzianką było zaangażowanie publiczności we wspólną zabawę, za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali małe co nieco. Zadaniem specjalnym drużyn było przygotowanie projektu nowego budynku biblioteki w Strykowie. Za wykonanie grupy otrzymały taką samą ilość punktów, gdyż prace były estetyczne, dobrze rozplanowane i praktyczne :)
 

Po zliczeniu wszystkich punktów, Komisja Jury laureatem ogłosiła reprezentantów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie.
Mistrzowie i wicemistrzowie II Bibliotecznej Familiady otrzymali nagrody książkowe oraz upominki od Urzędu Miejskiego w Strykowie.
1

1

1

1

1

1

1

1

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie