Tydzień Bibliotek 2016 r. w Filii w Niesułkowie

1

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami. To tegoroczne święto bibliotek, bibliotekarzy i czytelników obchodzone było w dniach od 8 do 15 maja, a towarzyszyło mu hasło "Biblioteka inspiruje". W niesułkowskiej bibliotece jako pierwsi zainspirowani zostali uczniowie klasy VI SP w Niesułkowie. Dnia 10.05.2016 r. pod czujnym okiem bibliotekarki z Filii w Dobrej Pani Katarzyny Górskiej wykonywali laurki dla mam techniką quillingu. Quilling to rodzaj papieroplastyki polegający na odpowiednim zwijaniu pasków papieru i przyklejaniu odpowiednio rozwiniętych ruloników. Wszystkie prace wystawiono w bibliotece i mogli podziwiać je pozostali czytelnicy.

Dnia 11.05.2016 r. do uczniów klas "0" - VI SP w Niesułkowie zawitała łódzka pisarka Dorota Mularczyk, która inspirowała dzieci do czytania swoich książek przesyconych magią i pozytywną energią, opowiadała o pracy pisarza, mówiła jaka jest droga książki od pomysłu autora do ukazania się jej w księgarni. Po spotkaniu uczestnicy mogli zakupić książki gościa z imienną dedykacją. Podsumowując TYDZIEŃ BIBLIOTEK dnia 13 maja 2016 r. niesułkowska biblioteka rozstrzygnęła roczny konkurs czytelniczy dla przedszkolaków N P i uczniów SP "LIDER CZYTANIA". W konkursie zadaniem poszczególnych uczestników było przeczytanie jak najwiekszej liczby książek w swoich klasach. I tak liderami klas zostali:

NP im. Świętej Rodziny - Małgorzata Szczepaniak (49 książek)
Klasa "0" SP - Ewa Szczepaniak (57 książek)
Klasa I SP - Franciszek Goncerz (111 książek)
Klasa II SP - Michał Zbrojewski (130 książek)
Klasa III SP - Wiktoria Rosiak (43 książki)
Klasa IV SP - Łukasz Skwarczyński (67 książek)
Klasa V SP - Aleksandra Kowalska (31 książek)
Klasa VI SP - Marcin Grzelak (54 książki).

Wszyscy finaliści otrzymali z rąk Kierownik GBP w Strykowie Pani Marzeny Rusek dyplomy, książki i gadżety promocyjne od Wydziału Promocji i PŚP Urzędu Miejskiego w Strykowie i GBP w Strykowie, a LIDER CZYTANIA, który przeczytał najwięcej książek spośród wszystkich klas - Michał Zbrojewski - otrzymał dodatkowo statuetkę. Nagrodę dla Michała ufundowała również łódzka księgarnia "Tak czytam", której przedstawicielka Pani Bożena Grabowska opowiedziała uczniom o pracy księgarza. Uzyskaną wiedzę sprawdzała krótka zgaduj - zgadula.

Po spotkaniu zainteresowani mogli kupić książki. Oferta łódzkiej księgarni "Tak czytam" była bardzo bogata i urozmaicona, a książki sprzedawano w promocyjnych cenach. Kochani czytelnicy czytajcie, ponieważ

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając ... "

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie