Pani Jesień i jej dary

1

Wakacje niestety już za nami, dzieci wróciły do szkół, a Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie rozpoczęła wraz z nowym rokiem szkolnym cykl zajęć promujących bibliotekę i czytelnictwo.

W dniu dzisiejszym, tj. 16 września, miałyśmy przyjemność gościć w grupach najmłodszych czytelników. Tematem zajęć była "Pani Jesień i jej dary". Razem z maluchami zastanawialiśmy się jak wygląda świat jesienią, co jest charakterystyczne o tej porze roku, a przede wszystkim jakie prezenty przynosi nam Pani Jesień. Dzieci rozpoznawały owoce, warzywa, dary lasu i sadu. Porównywały grzyby i liście z różnych drzew. W między czasie przedszkolaki wysłuchały kilku jesiennych wierszyków (np. Orszak Pani Jesieni, Muchomor, Kolorowy bukiet) oraz historię "Franklin i wielka dynia" Paulette Bourgeois. Zajęcia uzupełnione były również zabawą w "szczęśliwe siódemki", "jesienne spacery".
Zajęcia przeprowadzone zostały w klasie "O" Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie, w najstarszej grupie Przedszkola Samorządowego, oraz grupach "Boże Słoneczka" i "Promyczki Jezusowe" Przedszkola Sióstr Służebniczek w Strykowie. Ogółem w 4 spotkaniach prowadzonych przez bibliotekarki Magdalenę Błaszczyk i Iwonę Stankiewicz, brało udział 95 maluchów.

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie