Święto kundelków

Dzień 25 października to święto kundelków czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.

W tym szczególnym dniu do biblioteki przybyli uczniowie kl. I SP w Niesułkowie wraz z wychowawczyniami:

Panią Krystyną Kumidaj i Panią Olgą Lipińską. Pierwszaki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej "Chcę mieć psa", która to ukazała uczucia i emocje zwierząt w różnych sytuacjach życiowych; uwrażliwiła dzieci na właściwą postawę wobec zwierząt; uczyła obowiązków, jakie spoczywają na właścicielach czworonogów. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pupilach, rozwiązywały zgaduj - zgadulę nt. psów znanych z bajek czy filmów, wysłuchały bajki edukacyjnej "Smutasek", a na zakończenie zajęć wykonywały kwiat dobroci dla zwierząt.

Dziękując za spotkanie bibliotekarka Renata Szydlik wręczyła każdemu dziecku medal. Przypomniała pierwszakom iż o zwierzętach pamiętać należy przez cały rok, a nie tylko w dniu ich święta.