Spotkanie autorskie

1

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie gościła w swoich progach Agnieszkę Frączek, autorkę popularnych książek dla najmłodszych czytelników. Pani Agnieszka jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. W swoich publikacjach popularyzuję wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze między innymi o frazeologizmach, homonimach, homofonach czy przysłowiach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. 

Jej utwory są radosne, spontaniczne (często pisane pod wpływem chwili), na pozór bezładne, co czytelników może zmylić. Warto się poddać tej żywiołowej poezji, popłynąć z jej nurtem. Autorka często zabiera nas w podroż po kraju językowych pułapek, gdzie bez mapy (słownika) poruszać się STRACH! Dzisiaj pisarka w taką podróż zabrała uczniów klas V i VI strykowskich szkół.
Wspólnie z nimi rozwiązywała językowe łamigłówki, raczyła poprawnymi zwrotami tak często używanymi w codziennej komunikacji, przytaczała fragmenty swoich utworów i bardzo chętnie odpowiadała na liczne pytania widowni.
Po spotkaniu można było kupić książkę autorstwa Pani Frączek i otrzymać autograf z dedykacją.
Ogółem w spotkaniu uczestniczyło 70 osób.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie