Akademia Pana Kleksa

1

2 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie odbyły się zajęcia, których tematem była lektura "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy. Autor znany ze swej twórczości dla najmłodszych czytelników jako twórca żartobliwych wierszy stworzył utwór, który przedstawia typowy dziecięcy świat pełen humoru, koloru i fantazji.


"Akademia ..." ukazała się po raz pierwszy tuż po II wojnie światowej w 1946 roku i jest pierwszą częścią trylogii o przygodach pana Kleksa.
Podczas spotkania staraliśmy się "wtopić" w bajkowy świat Pana Kleksa. Razem z uczniami klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie drogą wyobraźni, przenieśliśmy się na ulicę Czekoladową. Odtwarzaliśmy obraz akademii, kuchni i postaci opisywanych w książce. Biorąc przykład z Pana Ambrożego, uczniowie stworzyli przepisy na fantastyczne torty z kolorowych farb i szkiełek, dokładając garść swoich składników ... prosto z nieba (np. dwa promyki słońca, trzy gwiazdy, cień zachodu słońca). Spotkanie uzupełniliśmy odczytaniem fragmentów tekstu Brzechwy, krzyżówką oraz zabawą w kalambury, zgadując tytuły bajek jakie uwzględnił autor w książce.
Ogółem w dzisiejszej lekcji brało udział 25 czwartoklasistów.

1

1

1

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie