KSIĄŻKA MIESIĄCA - WRZESIEŃ 2021

ksi wrzesnia

Nikt nie miał prawa skazać na śmierć drugiego człowieka, nikt nie miał też prawa odebrać mu bezjego winy wolności.

 Lew Wilcek to potomek prastarego rodu, wychowywany w całkowitym odosobnieniui przeświadczeniu, że wciąż trwa belle époque. Człowiek dawnych ideałów oraz minionychwartości, który niespodziewanie musi skonfrontować się z okrutną rzeczywistością.Aresztowany przez Niemców i umieszczony w Zakładzie dla Umysłowo i Nerwowo Chorychw Kobierzynie odkrywa, że wszystko, w co wierzył, stanowiło jedynie wytwór fantazji.Na świecie trwa wojna, zamiast cesarzy i królów niemal całą Europą władają naziści, a motoremnapędowym istnienia jest pragnienie przetrwania.

Czy w tej obdartej z ideałów, przerażającej rzeczywistości jest miejsce na jedyną znaną księciumiłość? Na miłość przeniesioną z kart wielkich romansów?

W życiu Lwa niebawem pojawia się kilka kobiet, z których każda ma swoje sekrety i skrywanepragnienia. Książę wpada w sieć intryg, oszustw i kłamstw snutych na ogromnym terenie zakładudla obłąkanych. Tymczasem naziści planują akcję Lebensunwertes Leben mającą na celueksterminację pacjentów.

„Nie dziwić się” – to dewiza co rusz powtarzana przez Lwa. Dewiza, która wiedzie go kunieuchronnemu.Być może jego misja została zapisana w słowach biblijnych proroków?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie