KSIĄŻKA MIESIĄCA - WRZESIEŃ 2023

ksiazka wrzesienSeria "Alter ego" jest dwuczęściową opowieścią autorstwa polskiej pisarki Edyty Świętek, która łączy magiczny, fikcyjny świat z rzeczywistością. Oba przeplatają się w niej, tworząc nierozerwalną całość, a zakończenie całej historii sprawia, że czytelnik ma ochotę na więcej.

W pierwszej części "Alter ego. Na krawędzi nocy. Tom I" poznajemy Ninę, która przez wiele lat swojej młodości była przekonana, że jest zwykłą nastolatką. Dziewczyna nie wierzyła w istnienie czarownic i myślała, że istnieją tylko w bajkach. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy Nina dowiedziała się od babci, iż posiada nadprzyrodzone moce, dzięki którym jest w stanie zmusić ludzi do uległości. Mając tego świadomość, staje się dojrzałą kobietą. Zgodnie z przestrogami codziennie stara się pilnować, aby nie nadużywać magicznych zdolności. Babcia bowiem ostrzegała ją, że w przeciwnym razie, gdy nie zachowa umiaru, nie zazna w swoim życiu prawdziwej przyjaźni ani miłości. Kobieta od najmłodszych lat w swoich snach spotyka Anioła oraz Mrocznego. Tego pierwszego Nina pewnego dnia widzi w autobusie, co jest dla niej niemałym zaskoczeniem.

Książka "Alter ego. W blasku dnia. Tom II" jest kontynuacją historii niezwykłej bohaterki. W jej życiu zachodzą zmiany, które mogą wywrócić wszystko do góry nogami. W życiu Niny pojawia się dwóch niesamowitych mężczyzn. Kobieta przeżywa rozterki i nie potrafi wybrać jednego z nich. Zastanawia się, w jaki sposób dokonać wyboru i czy w ogóle jest on możliwy. Bohaterka gryzie się z myślami, że jeśli źle wybierze, albo nie wybierze wcale, do końca życia będzie rozpamiętywać dawne dzieje. Kordian Radecki czy pełen osobistego uroku kolega z pracy? Wybór nie jest łatwy i choć początkowo Nina wybiera tego drugiego, to gdy kontrkandydat nadal okazuje zainteresowanie, rozterki kobiety ponownie się nasilają. Sytuacja się komplikuje, gdy wraz z Kordianem wyjeżdża do Szczecina na delegację. Ich pobyt w tym nadmorskim mieście ogranicza się przede wszystkim do pracy, ale ich osobiste relacje ulegają zmianie. W uroczystej deklaracji postanawiają żyć w przyjaźni. Rozwój wydarzeń stawia jednak duży znak zapytania, czy uda się im jej dotrzymać. Za sprawą odkrycia, którego dokonuje Nina, odpowiedź na to pytanie wydaje się jeszcze bardziej odległa.

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie