Wiosna

"Ram, pam, pam ! Szukamy wiosny tu i tam!"

W takt wierszyka rozpoczęłyśmy z przedszkolakami powitanie wiosny. 3 i 17 marca bibliotekarki gościły w Przedszkolu Samorządowym na cyklicznych zajęciach w ramach Książki Malucha. Tym razem tematem przewodnim była "Wiosna w literaturze dla dzieci". Razem z dziećmi przypominałyśmy jakie dary przynosi nam kolejna pora roku, jak zmienia się świat. Poznawałyśmy pierwsze, wiosenne kwiaty oraz ptaki, które przylatują z ciepłych krajów. Wspólnie inicjowałyśmy zabawy rytmiczne związane z tym okresem: Żabki i bocian, Duży kwiat mały kwiat, Kolorowe motylki, itp. Uzupełnieniem zajęć były oczywiście, uwielbiane przez dzieci - zagadki, a także głośne czytanie wierszy ("Przedwiośnie", "Przyjście wiosny", "Wiosna") oraz opowiadań ("A jednak wiosna", "Marcowa wiosna").
Ogółem w zajęciach brało udział 95 maluchów.