"Mała książka - wielki człowiek" w bibliotece!

wielki
Strykowska biblioteka po raz drugi zakwalifikowała się do akcji „Mała książka – wielki człowiek”, z czego bardzo się cieszymy. Kampania społeczna realizowana jest przez Instytut Książki, a dofinansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Kiermasz książki

kiermasz

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie serdecznie zaprasza na  Kiermasz  Książki Używanej w ofercie: literatura dla dorosłych literatura dla dzieci i młodzieży literatura popularno – naukowa Kiermasz trwać będzie od 11 do 22 października w godzinach otwarcia biblioteki, a książki można kupić już od 3 złotych.

Spotkanie w Przedszkolu Samorządowym

DSC 0090
Koniec września, jest to czas, kiedy pożegnać należy słoneczne lato i powitać kolorową, choć czasami i deszczową jesień. Z tej właśnie okazji, bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie w piątkowe przedpołudnie przeprowadziły z dziećmi z Przedszkola Samorządowego zajęcia dotyczące tej pory roku.

Teatr Piaskowej Animacji

glowne

13 września uczniowie klas 0-II Szkoły Podstawowe nr 1 w Strykowie oraz uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej  Nr 2 w Strykowie stali się świadkami bardzo rzadkiej sztuki oraz niezwykłego widowiska, które pozostaje na długo w pamięci. Wszystko za przyczyną zaproszonych gości - Teatru Piaskowej Animacji. Bajka w tym przypadku "Kopciuszek" - malowana piaskiem to niezwykłe połączenie muzyki, słów lektora i wzruszającej historii, która powstaje  na oczach widza.

Mała Książka – Wielki Człowiek

turek

Dyplom Małego Czytelnika  projektu "Mała Książka – Wielki Człowiek" odebrał: Kamil Turek który aktywnie odwiedzał  bibliotekę i zgromadził komplet naklejek na Karcie Małego Czytelnika. Serdecznie gratulujemy!