Wiosenny spacer

wiosna

15 kwietnia w niedzielne popołudnie Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie miała przyjemność gościć uczestników wycieczki z Tych, wśród których największą grupę stanowili bibliotekarze  z bibliotek publicznych. Głównym punktem wizyty było obejrzenie pomnika książki przy ul. Warszawskiej oraz wymiana spostrzeżeń i doświadczeń bibliotekarskich. Kierownik Marzena Rusek przedstawiła historię pomnika oraz w ogólnym zarysie opowiedziała o dziejach i głównych atrakcjach turystycznych Strykowa.

Słoneczna aura pozwoliła na krótki spacer ulicami miasta.

Dzień Książki dla Dzieci w Filii w Niesułkowie

1

W rocznicę urodzin duńskiego bajkopisarza H. Ch. Andersena - 2 kwietnia - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.Święto to ustanowiła Międzynarodowa Izba Książki dla Młodych - IBBY w 1967 roku, aby propagować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie klas I - IV SP w Niesułkowie mieli okazję 6 kwietnia (piątek) spotkać się z autorką książek dla dzieci Panią Joanną Tylus Malak i redaktorką Panią Pauliną Porykus Woźniak z Wydawnictwa Kurza Stopka na warsztatach papierniczo - drukarskich.

Skontrum - biblioteka nieczynna

zdj

W tym okresie biblioteka będzie NIECZYNNA.W tym okresie biblioteka będzie NIECZYNNA.
- Zachęcamy naszych Czytelników do wcześniejszych odwiedzin i wypożyczania większej ilości książek przed rozpoczęciem inwentaryzacji.- Jednocześnie informujemy, że nie będą pobierane opłaty za nieterminowe oddanie zbiorów, jeżeli termin zwrotu przypadał na w/w okres.
Przepraszamy za utrudnienia!

Imieniny Marszałka J. Piłsudskiego w niesułkowskiej bibliotece

6

W dniu 19 marca (poniedziałek) w bibliotece w Niesułkowie świętowaliśmy imieniny Marszałka Józefa PiłsudskiegoW dniu 19 marca (poniedziałek) w bibliotece w Niesułkowie świętowaliśmy imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego - wybitnego męża stanu i charyzmatycznego przywódcy. Przeszedł on długą i niezwykłą drogę, zanim stanął w listopadzie 1918 roku na czele odrodzonego po ponad 100 - letniej niewoli państwa polskiego.

Biblioteczna Familiada

1

W dniu dzisiejszym, tj. 20.03 odbyła się trzecia edycja Bibliotecznej Familiady. W tym roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie organizowała konkurs w ramach jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, do czego nawiązywał temat tj. Siła Narodu Polskiego. W poprzednich latach, Familiada odbywała się w maju z okazji Tygodnia Bibliotek. Kolejna zmiana dotyczyła adresatów.