Warsztaty wielkanocne

DSC 0008Zupełnie wyjątkowe i radosne.
Kojarzą się nam z nadejściem wiosny, ciepłych dni, tradycją tworzenia kolorowych palm, dekorowania różnymi technikami pisanek pięknych kompozycji z pachnącymi kwiatami, młodymi, zielonymi listkami drzew i krzewów. Im bliżej do Wielkanocy, tym częściej myślimy o świątecznych ozdobach. Podobnie jak w ubiegłym roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zorganizowała warsztaty wielkanocne dla dorosłych. Podczas zajęć uczestniczki poznały tajniki tworzenia stroików świątecznych. W warsztatach wielkanocnych najważniejsza jest pasja tworzenia inspirowana budzącą się przyrodą i coraz cieplejszym słońcem.

Spotkanie z Piratami

DSC 0633Na powitanie wiosny” to opowiadanie, którego grupa Piratów z Przedszkola Samorządowego wysłuchała w piątkowe przedpołudnie w strykowskiej bibliotece.

Zapraszamy 14 lutego po nowości wydawnicze.

DSC 0930Wśród nich dalsze losy znanych już bohaterów, oraz nowe propozycje cenionych przez naszych czytelników autorów - każdy znajdzie coś dla siebie. W wiosennej ofercie biblioteki zróżnicowany wybór: kryminały, sensacje, biografie, thrillery oraz lubiana zwłaszcza przez kobiety literatura obyczajowa. Nie zapomniałyśmy o naszych młodszych czytelnikach. Regały dla tych grup czytelników także znacząco się wzbogaciły.