Legimi - już w naszej bibliotece

legimiDrodzy czytelnicy pragniemy poinformować że, Gminna  Biblioteka Publiczna w Strykowie przystąpiła do Konsorcjum Legimi, dzięki któremu możemy zaoferować naszym Czytelnikom bezpłatny dostęp do bazy e-booków, które można czytać na własnym smartfonie, czytniku, tablecie czy komputerze. Do akcji może przystąpić każdy, kto jest mieszkańcem gminy Stryków i jednocześnie czytelnikiem biblioteki głównej lub filii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na naszego e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 42 719 80 94.

Krok po kroku, czyli co należy zrobić, aby bezpłatnie korzystać z Legimi:

 1. Jeśli nie jesteś czytelnikiem, zapisz się do naszej biblioteki w Strykowie (mieszkańcy gminy).
 2.  Bibliotekarz wyda Ci kod z miesięcznym okresem ważności – ważne, by kod ten aktywować w miesiącu, w którym został wydany i od tego dnia przez miesiąc można bezpłatnie korzystać z aplikacji.
 3. Wejdź na  dedykowaną bibliotece stronę https://www.legimi.pl/mazowieckie i wpisz otrzymany kod. 
  1a
 4. Zarejestruj się podając nazwę użytkownika, adres e-mail (na który przesłany zostanie przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym) i hasło.

  2a
 5. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Od tej pory masz bezpłatny dostęp do ponad 60 tys. e-booków!
  3a

Liczba kodów ograniczona!
Należy pamiętać, że jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a po kolejny trzeba będzie udać się osobiście do naszej placówki.

Na chwilę obecną Czytelnicy biblioteki nie mają możliwości czytania ebooków na czytnikach Kindle.

 

Co czytać w czasie kwarantanny?

czyt

Praca zdalna, edukacja domowa i odwołane wydarzenia masowe - to efekt działań podejmowanych przez rząd i firmy, które mają zapobiec epidemii związanej z rozwojem koronawirusa COVID-19. W ciągu najbliższych tygodni wielu z Was zostanie w domu i nie musi być to czas stracony.  Kwarantanna jest okazją do rozwijania swoich zainteresowań, zaległości czytelniczych, czy popracowania nad relacjami z naszymi dziećmi. Czasu jest dużo i naprawdę warto go wykorzystać. 

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

zdj1

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju czerwonej strefy COVID-19,od 26 października zmienia się organizacja pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowieoraz filii bibliotecznych na terenie gminy Stryków.

List do biblioteki

1

Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za Państwa udział w Narodowym Czytaniu Balladyny Juliusza Słowackiego...”- takimi słowami rozpoczyna się list skierowany przez Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do organizatorów akcji przeprowadzonej 5 września przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie. W ramach podziękowania biblioteka otrzymała również okolicznościowy egzemplarz „Balladyny” (z dedykacją i autografem Pary Prezydenckiej). Książka będzie stanowiła miłą pamiątkę i na pewno wzbogaci księgozbiór biblioteki.

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie