My się zimy nie boimy...

8

12 stycznia biblioteka spotkała się z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Strykowie.
Zajęcia pod hasłem "MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY..." nawiązywała do obecnej pory roku, do tego jak wygląda świat zimą, co jest charakterystyczne w tym okresie.

Opowieść wigilijna

1

Właśnie te motta życiowe braliśmy dzisiaj pod uwagę, debatując nad historią głównego bohatera "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa, a równocześnie zastanawialiśmy się nad postawami, jakimi człowiek powinien się kierować w swoim życiu.

Mikołajek na Mikołajki

1

Na Mikołajkowym Dyskusyjnym Kółku Miłośników Książki 7 grudnia 2017 r. w niesułkowskiej bibliotece uczniowie klasy IV SP w Niesułkowie ( 18 uczniów ) dyskutowali o cyklu książek o Mikołajku autorstwa Rene Goscinnego. Ten francuski scenarzysta, pisarz, jeden z najbardziej znanych twórców komiksu europejskiego miał korzenie polskie. Rodzice autora pochodzili z Polski i wyemigrowali do Francji, do Paryża. Rene od dzieciństwa dużo rysował, chciał pracować w studiu filmowym Walta Disneya.

Misiowe wierszyki w Filii w Niesułkowie

6

W czwartek - 30 listopada - niesułkowską bibliotekę odwiedzili uczniowie VI klasy SP w Niesułkowie wraz z wychowawczynią Panią Edytą Leszczyńską. Goście jak co roku uczestniczyli w konkursie rycytacji i pięknym czytaniu wierszy o misiach ( z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25 listopada).