Lekcja biblioteczna

1

16 maja klasa "O" ze SP Nr 1 wraz z wychowawczynią Panią Joanną Tokarską wybrała się do naszej biblioteki na lekcję "O bibliotece i zawodzie bibliotekarza". Dzieci poznały zasady, jakie obowiązują w bibliotece, dowiedziały się, jak funkcjonuje nasza biblioteka i na czym polega praca bibliotekarza. Następnie, samodzielnie wykonali prace plastyczne.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem

1

Z Książką na Walizkach – VII łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami – to akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w bibliotekach powiatowych, miejskich i gminnych oraz ośrodkach kultury województwa łódzkiego. Dla wielu dzieci, które po raz pierwszy w życiu mają kontakt z pisarzem, czynny udział w spotkaniu jest niezapomnianym przeżyciem.

Odjazdowy Bibliotekarz

1

“Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w Łodzi w 2010 r.

Spotkanie z przedszkolakami w ramach Tygodnia Bibliotek

1

Jak korzystać z biblioteki? Jakie zajęcia się tam odbywają? Jak należy zachowywać się w bibliotece? Kto to jest czytelnik? Jak powstają książki? Jak należy o nie dbać?Na te i wiele innych pytań znalazły odpowiedzi dzieci z z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Strykowie. Przedszkolaczki w skupieniu wysłuchały również opowiadania Mercier J. pt. „ Kamyczek w bibliotece”, historię o chłopcu, który po raz pierwszy, podobnie jak oni odwiedził bibliotekę, w której znalazł wiele skarbów w postaci książek.

Zajęcia z przedszkolakami w ramach Tygodnia Bibliotek

1

W ramach Tygodnia Bibliotek, 7 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zorganizowała zajęcia dla przedszkolaków z grupy Boże Słoneczka z Przedszkola Sióstr Służebniczek pod tytułem "Biblioteka czeka".  Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z biblioteką oraz zawodem bibliotekarza, propagowanie idei głośnego czytania, promowanie czytania książek i dbania o nie oraz zapoznanie z zasadami  korzystania z księgozbioru i warunków jakie należy spełnić, aby zostać czytelnikiem.

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie