KSIĄŻKA MIESIĄCA - WRZESIEŃ 2019

ksi wrzes

Najpoważniejsze przestępstwa i najbrutalniejsze zbrodnie to ich codzienność. Funkcjonariusze operacyjni i dochodzeniowi wydziałów kryminalnych oraz Centralnego Biura Śledczego Policji, technik kryminalistyki, medyk sądowy i psycholog policyjny zdradzają swoje sekrety. Zabójstwa, rozboje, zorganizowane grupy przestępcze, terroryzm, narkotyki, sekcje zwłok to tylko część tego, z czym muszą się mierzyć. Jakie konsekwencje ma praca na pełnej adrenalinie? Ile prawdy jest w stereotypach dotyczących policjantów? Co tak naprawdę dzieje się za murami jednostek? Jak cienka jest bariera, którą każdego dnia można przekroczyć? 

KSIĄŻKA MIESIĄCA - SIERPIEŃ 2019

milosc

„Miłość z błękitnego nieba” to niebanalna historia miłosna, która na długo zapada w pamięć i rozgrzewa serca. Pisarka przywraca wiarę w miłość i ludzi oraz pokazuje, że nie warto pielęgnować w swoim sercu urazy. Lepiej skupić się na życiu „tu i teraz”, by przyszłość uczynić piękniejszą od przeszłości. To także opowieść o przeznaczeniu, o tym, co komu pisane. Trudne tematy, ale i lekkie pióro. Po prostu książka z duszą.

 

KSIĄŻKA MIESIĄCA - LIPIEC 2019

ksia

Słyszeliście o zbrodni doskonałej. Każdy z morderców ma nadzieję, że jego zbrodnia nigdy nie zostanie wykryta, a on ukarany. Słyszeliście o zbrodni doskonałej. Każdy z morderców ma nadzieję, że jego zbrodnia nigdy nie zostanie wykryta, a on ukarany. 

KSIĄŻKA MIESIĄCA - CZERWIEC 2019

ksiazka maj

To nie przypadek, że się spotkaliśmy. Być może świat oddał nam kilka zaległych
godzin, tych, które w przeszłości nam zabrano.
(…)
Spóźniliśmy się z tą miłością o…jakieś dwadzieścia lat.
Dziś jestem mężatką.
Do wczoraj myślałam, że szczęśliwą.
Dziś już nie wiem, co mam myśleć…

Maja Preis jest spełnioną kobietą. Odniosła zawodowy sukces, ma wspaniałą rodzinę i piękny dom. W pogoni za inspiracją, znudzona życiem, wyrusza w samotną podróż. Nieoczekiwanie spotyka miłość sprzed lat. Odżywają dawne wspomnienia i tęsknota za wyidealizowanym uczuciem. Maja staje przed trudnym wyborem. Jej serce rozpada się na milion kawałków, które próbuje pozbierać, aż w końcu nie ma już odwrotu…

Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
Bo tego nie wiesz nawet sama Ty…

 

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie