Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

W ramach tego święta, w dniu dzisiejszym (21.04) przeprowadziłyśmy dwa spotkania z najmłodszymi czytelnikami z Przedszkola Samorządowego. Tematem zajęć była oczywiście biblioteka, jej regulamin i zbiory. Dzieci poznały proces zapisu czytelnika do biblioteki, różne formy książki. Zastanawiały się również nad zasadami poszanowania książki i zachowaniem w bibliotece. W formie zabawy w pociąg zwiedziły lokal biblioteki i poznały osoby w niej pracujące. W chwili odpoczynku wysłuchały opowiadanie Paulett Bourgeois "Franklin i książka z biblioteki" i wiersza Jana Huszczy "Skarga książki".
Ogółem biblioteka gościła 47 przedszkolaków.