DSC 0556

Już za nami 10 edycja Narodowego Czytania w ramach którego Para Prezydencka zaprosiła do wspólnego czytania dramatu "Moralność pani Dulskiej", autorstwa Gabrieli Zapolskiej – utworu pełnego kontrastów, gdzie humor miesza się z powagą, komizm z tragedią, a wszystko to ukazuje jak wielki jest kryzys moralności bohaterów dramatu.

Podczas wspólnego czytania zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie wystąpili młodzi aktorzy sceny łódzkiej : Klaudia Koścista i Jakub Kondrat. Obok nich na scenie pojawili się zaproszeni goście Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Strykowie Pani Leona Winczewska-Wróbel, Radny Rady Miejskiej w Strykowie Dariusz Dziewulski oraz czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie: Pani Maria Chojnacka, Pani Mariola Pożarlik, Nadia Bolechowicz oraz pracownik strykowskiej biblioteki Iwona Stankiewicz. Czytanie miało swobodny, niezobowiązujący charakter. Trzeba przyznać, że dzięki niewymuszonemu stylowi czytających wydarzenie stało się ciekawe dla widzów. Przede wszystkim udało się wydobyć wiele humorystycznych fragmentów z dzieła Zapolskiej. Osoby, które dołączyły do aktorów i zinterpretowały fragment Moralności Pani Dulskiej otrzymały egzemplarz dramatu z pamiątkową pieczęcią. Słowo wstępu o książce i jej autorce przedstawiła kierownik biblioteki Marzena Rusek. Zaś tort podany na koniec spotkania, osłodził słoneczne, sobotnie przedpołudnie.

Jak było w poprzednich latach

2020 – Balladyna Juliusza Słowackiego

7 września 2019 – nowele polskie